Vánoční Gery

25. prosince 2013 v 17:53 | Figotka z Margotu |  Harry Potter - Pavučina lží
Zde vám, milí čtenáři, přináším spoiler ke Gerymu! Bohužel, nestihla jsem napsat celou kapitolu, takže zde je jen část :)
enjoy


"Ťuk-ťuk," ozvalo se klepání na domovní dveře. Sirius se zástěrou kolem pasu a umouněnými tvářemi se hrnul, aby otevřel. Doufal, že je to Harry. Otevřel a... "Cissy?! Co tu děláš? Tedy... pojď dál nestůj v tom dešti." Posadil ji o pokoje a odběhl se upravit.
"Tak co se děje?" zeptal se vážně. Ne, že by Narcissu miloval, ale zášť k ní také necítil. Byla to jemná žena.
"Ehm... Sirie... Mohla bych tu zůstat?" vypadala zamyšleně.
"Jasně, však já tě nevyháním..." Nechápal, o čem to mluví. Vždyť sotva přišla!
"Ale myslím tím.. pořád zůstat. Já jsem těhotná..."
Sirius zkřivil rty. "Aha," zavrčel přes rty. Toho blonďatého hada nenáviděl. "Ty to nechápeš, Sirie..." odmlčela se žena.
"No tak mi to vysvětli..." zazněla nabručená odpověď. "Otcem není Lucius..." Černovlasý kouzelník vytřeštil údivem oči. "Otcem je Severus..." Tentokrát mu spadla brada.
Žena se mírně usmála jeho reakci a zvledla se. Přešla k němu a zvedla ruku k jeho vlasům. "Mimoto, myslím si, že by se ti tu hodila ženská ruka," řekla a vytáhla z vlasů makaron...


Objevili se v jiné kulaté místnosti. Všude tu plápolal oheň z děr na okrajích místnosti a na druhé straně než byl vchod, se tyčil ohromný trůn, modelovaný ze sopečného kamene. A na něm seděl kluk Geryho věku. Měl dlouhé, černé vlasy, volně rozpuštěné. Obličej měl vážný a oči vychytralé, staré. Na sobě měl prosté bílé triko a kalhoty. Byl bos.
"Tak tě tady vítám, Gearalte... nebo dáváš přednost Harrymu?"zeptal se poťouchle. Jeho hlas byl nepatřičně starý vzhledem k věku.
"Gery bude lepší," řekl zamračeně. "Tohle je tvá podoba?" Zvědavost mu prostě nedala.
"Dáváš přednost démonní podobě, nebo starcovi?" zeptal se lhostejně.
"Chci jednat narovinu," odpověděl Gearalt.
Démon si povzdechl a vzápětí jeho dětské tělo popraskalo a změnilo tvar. Stál před ním muž, který mohl mít klidně i 25 ale tak dobře i 50 let. Tělo měl mladé a dobře stavěné, ale obličej odrážel tisícíletí. Černé vlasy ustoupily v bílé a krátké. Na sobě měl stále bílé triko a kalhoty a zůstával bos.
"Ty se tedy chceš vydat do minulosti, abys zachránil svou přítomnost," poznamenal očividné. Poklepával prstem o ret. Běl hezké drápky. "Za to ty odsud dostaneš tu malou čiperku, která se nenechá chytit a vykopnout."
Gery pouze přikývl.
"Musím tě ale upozornit. Ať uvidíš v minulosti cokoliv, co se ti nebude líbit. Nesmíš zasahovat. Je velmi důležité, abys nezměnil nic, co už se stalo. Pravděpodobně tímhle zásahem stejně něco málo změníš, ale žádné záchrany, dlouhé vykecávání s lidmi... Rozumíš mi, co ti chci říct?"
Další přikývnutí. Pak Gery znejistěl.
"Budem na to psát smlouvu? Krví... a tak?" zeptal se opatrně. Lucifer protočil očima.
"Takové mrhání zdroji," zamručel a otočil se na démona vedle něj.
"Hádes půjde s tebou," nařídil a démon sebou trhl. "Jako vážně?"
Vládce Pekla přikývl. "Pravidla znáš sám. Jakmile se bude chystat k odklonění reality, za každou cenu ho zastavíš. Nebo to schytáš!"
"Ano."
"Snaž se nepotkat sám sebe," odmávnul je rukou pryč.
"Pojď," řekl Hádes ve viditelně lepší náladě. Když vyšli z trůnní místnosti, démon se usmál: "Zařídil jsi mi bezva výlet. Za to u mě budeš mít pár službiček zdarma," mrkl na něj.

***Mezitím v Bradavicích***

Draco si, víceméně spokojeně procházel zahradu, když uslyšel tvrdý dopad. Otočil se. A vyjekl.
"Gery!"
Jeho kamarád se skácel na zem. Okamžitě se k němu rozeběhl.
"Gery!"
Ležel tam a nejevil známky života. Zpanikařil.
"Probuď se!" Zatřásl s ním. Jeho hlava se podivně zakinklala, ale nevypadalo to, že by měl chuť se vzbudit. To v něm probudilo ještě větší záchvat úzkosti.
"Do háje! Gery!" zaklel a kvapně, ve stresu, přemýšlel, co dělat. Četl několik knih o lékouzelnictví.
Olízl si rty a pokoušel se najít tep na hrdle. Nic. Tělem mu projel záchvěv. Naklonil se, aby zjistil, jestli dýchá. Ani náznakem. Křečovitě mu sevřel zápěstí a vytáhl hůlku.
"Enervate?" Spíše se zeptal, než aby kouzlo skutečně vyslovil. Stále se nic nedělo.
"Enervate!" vyzkoušel podruhé o něco energičtěji. Gery stále ležel.
Vnitřnosti se mu stáhly úzkostí. Očividně byl mrtvý.
"Nenene..." Panikařil. Popadl ho za ramena a pokusil se ho zvednout. Šlo to zatraceně ztuha.
"Sakra práce!" zaklel a se supěním se postavil. "Vážíš jako mrtvá mantichora," zavrčel, ale znělo to příliš vyděšeně. Nenapadlo ho nic lepšího, než dotáhnout ho na ošetřovnu, ale bylo to příliš daleko. Musel dělat zastávky a nakonec ho napadlo použít nadnášecí kouzlo.
"Locomotor!" zamumlal a hned se mu šlo líp.
Na ošetřovnu vtrhl jako velká voda.
"Pomozte mi!" zaječel a strnul. V místnosti bylo ještě pár dalších lidí.
Jedna z bystrozorek, léčitelka a McGonagallová. Zůstali na něj vyjeveně zírat!
Ztratil nervy. "Nezírejte tolik a raději mi pomozte!" vyjekl.
To je probralo. Poppy se k němu rozeběhla a pomohla mu přenést Gearalta na postel. Okamžitě spustila tirádu diagnostických kouzel. McGonagallová ho popadla za rameno.
"Co se stalo, pane Malfoyi?" otázala se ho ostře.
Nemohl spustit zrak z léčitelky a neurčitě zamumlal: "Prostě se složil. Byli jsme..." zarazil se. Nemohl říct, že byli v zavřeném křídle. "U nás na pokoji a já jsem si četl. Gery... přiběhl na pokoj...a pak zničehonic spadl... Já... nic jsem mu neudělal!" vyšiloval chlapec. Nikdo si nevšímal, jak od lůžka kde ležela Hermiona se zvedla a zaklapla knížku pohádek. Ignorovaná prošla mezi profesorkou a bystrozorkou k lůžku, kde zkoumala ošetřovatelka Geryho. Dívala se na jeho klidnou tvář a jaksi podivně se usmívala.
"Pane Malfoyi, uklidněte se. Neříkal vám náhodou, že je mu špatně... nebo něco podobného?"
Zavrtěl hlavou. "Ne... jen, že musí přijít na to, jak oživit ty zkamenělé... A byl vyděšený, protože profesor Snape má dostat mozkomorův polibek!"
Profesorka sebou trhla a bystrozorka se po ní vyčítavě podívala. Luna nikým nepovšimnutá urovnala Gerymu pramen vlasů z tváře a naklonila se k němu, jako kdyby mu chtěla dát pusu, ale jenom si ho hodně z blízka prohlížela. Pohladila ho po ruce a popřála mu dobrou noc. To už si jí všimli, ale nikdo neměl chuť něco jí říct.
"Vy jste mu to řekla? U všech merlinových vousů! Nemyslíte, že i tak toho na něj bylo moc?" vyjela bystrozorka
Než jí stačila odpovědět, Poppy si povzdechla a svěsila ruce. V očích jí zračila bezmocnost.
"Nemá na sobě ani škrábnutí. A nemůžu najít ani vnitřní poranění. Ale... je mrtvý, Minervo. Jeho srdce nebije. Musíme kontaktovat svatého Munga. Diagnostická kouzla vykazují známky selhání srdce. Je tady jistá mozková funkce, ale nejsem specialista na... tohle." V místnosti bylo ticho.
Šok ve tváři profesorky byl nevysvětlitelný. Draco se rozklepal. Slzy měl na krajíčku.
"Ale on přeci nezemřel. Přišel za ním duch třetího poschodí a Gery odešel s ním. Viděla jsem to ve snu," dodala na vysvětlenou, když se na ní všichni shovívavě dívali, že jí asi přeskočilo ze smrti kamaráda. Jen profesorka McGonagallová dívku asi neměla za hloupou.
"Jaký duch, slečno Láskorádová?" zeptala se tiše. Luna se usmála.
"No přece ten divný… Vysoký, svalnatý, tmavá pleť, zajímavá písmenka na rukou a vůbec není průhledný, jako ostatní duchové," vysvětlila a znovu Geryho pohladila po ruce. Profesorka přeměňování neměla, co by dodala. Poslední Luny slova asi neslyšela, protože myšlenkami byla u chlapcových skutečných rodičů a začala slzet i ona.
"Jo… a měl rohy," oznámila Luna, když jí už nikdo neposlouchal. Sedla si na židli vedle dalšího lůžka, uprostřed místnosti, kde spal profesor Brumbál. Vzala si knížku z jeho stolku. Měl nejradši Bajky Barda Beedleyho. Otevřela jí a začala číst pohádku klidným hlasem, aby jí slyšeli všichni, co v místnosti spali.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Stolid Stolid | Web | 5. června 2014 v 17:23 | Reagovat

:-) A kdy to bude celá kapitola?

2 Furthad Furthad | Web | 5. září 2014 v 6:50 | Reagovat

Tady v odkazu jsou celé stránky, kde jsou tři kapitoly už třetí knihy a samozřejmě dopsaná dvojka :)

3 Zuza Zuza | Web | 29. září 2014 v 17:34 | Reagovat

To je alespoň o něčem...

4 JosephSpeek JosephSpeek | E-mail | 8. dubna 2019 v 18:03 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama