Spoiler!

25. listopadu 2013 v 17:04 | Figotka z Margotu |  Harry Potter - Pavučina lží
Milí drazí... po nekonečném čekání se k vám opět donesl malý střípek toho, co už je napsané... Kapitolu celkově očekávejte na nových stránkách za asi... dva dny? :))
Doufám, že jste na nás ještě nezanevřeli...


Byl začátek března a on netušil vůbec kde hledat. Věděl co, ale nevěděl jak je netvor velký (děsivé vize mluvili o deseti metrech). Bylo mu k ničemu, že věděl, že první baziliškové se asi narodili ze slepičích vajec vysezených ropuchou, nebo vejci černého kohouta (jak může mít kohout vejce proboha!).
Místo toho krátce po svítání vycházel ven ze školy. Nebylo moc teplo, ale vždy se oblékl a šel běhat. Nikdy moc na sporty nebyl, ale čekal, že boj s hadem nebude lehký.
Při běhání po pozemkách věděl, že ho sleduje bystrozor, který postával u hlavní brány a kouřil. Ignoroval jeho přítomnost a přemýšlel. Když poklusem obíhal hřiště, myslel na nastávající boj, zvažoval, zda něco někomu neříct. Jenže lidé, kterým věřil, až na jednoho jsou mimo školu, navíc ve svých problémech. Náhle se zastavil. To je opravdu tak hloupý?
Vzpomněl si na incident z minulého roku. Jak ho Flint spoutal hady a on s nimi mluvil. Předpokládal, že to byla Flintova chyba, nebo iluze, ale v létě po pokusu si nedal dohromady, že je opravdu Hadí jazyk. Bazilišek je had. Jeho rod, byl spojen se Zmijozelským rodem, tedy by mohl využít svého původu, aby Baziliška paralyzoval příkazem a pak ho zabil.
Nemohl na to ale spoléhat plně, nevěděl, jak moc ho bude bazilišek poslouchat. Doběhl k šatnám jejich týmu a před ním hodil mikinu na lavičku. Tričko s dlouhým rukávem, co si vzal na sebe, bylo propocené během. Lehl si na trávu, kterou předtím osušil kouzlem a začal dělat sklapovačky. Zvedal se v rychlém tempu a docházel mu dech. Břicho pálilo námahou a on toho po chvilce nechal.
Boj… kouzla? Zachmuřil se a otočil se na břicho a zvedl se na ruce a udělal první klik. Bazilišek má být mocný a imunní vůči hodně kouzlům. Začal dělat pomalu kliky a funěl u toho. Ruce se mu třásly, jako by byli z rosolu, a on si nebyl jistý, zda by neměl cvičit daleko víc. Meč! Ten bude nejlepší, i to mu naznačili kentauři v zimě. Musí ale zesílit, a to dost. Aby zabil stvůru velikosti deseti metrů, musel hodně zesílit. Těšil se na dnešní hodinu šermu. Ale cítil pálení ve svalech, jak je moc namáhal. Dneska to dost protáhl a přehnal, vzbudil se moc brzy.
Bude potřeba i jiné věci. Na lektvarech dnes bude zase obyčejný lektvar a Stright neprochází třídu. Přikývl si. Vzal mikinu a zapadl do sprchy. Vzal si náhradní oblečení ze skříňky a to zpocené hodil do vaku se svým jménem a do koše na špinavé prádlo. Mikinu si natáhnul a na hlavu dal kapuci. Rychlým krokem zamířil do školy. Měl sice jen obyčejné otrhané džíny, tričko a mikinu, ale to mu bylo fuk.
Sedl ke stolu a natáhl ruku po marmeládě. Zasekl se, přece už dva měsíce jí zdravě. Místo toho si vzal k snídani černý chléb, sýr a libovou šunku. Zapíjel to džusem a pak se pustil do jablka. Draco bezvýrazně jedl vajíčka a nevnímal. Jedl zdravě a pečlivě vybíral jídlo podle jedné příručky, kterou našel ve skříňce Higgse, kterou prohledával pár týdnů zpátky kvůli lektvaru proti zvracení. Tam byl sestavený jídelníček na posílení svalové struktury. Hlavně proteiny a tak. Navíc jeden lektvar, který byl primitivní, a on si ho už jednou uvařil. Jen se potom necítil dobře tak na to kašlal a jen jedl podle toho návodu.
Naštěstí mu mladý Malfoy přinesl tašku s učením a nebyl problém. Na hodině lektvarů se Gearalt posadil do poslední lavice a ke zdi. Krytý za skříní připravil kotlík jako vždy a vedle něj malý. Draco si toho všiml a zeptal se.

"Potřebuju si udělat regenerační roztok… na šermu potřebuju hodně vydržet," řekl a z tabule začal dělat primitivní lektvar, který vařil se Snapem v létě a vedle o poznání těžší, pro čtvrťáky, zkoušený na NKÚ, regenerační roztok - dává do pořádku bolest svalů, kloubů a povzbudí. Pak je člověk ale večer o poznání vyčerpanější. Podle Snapea upravuje hladinu kyseliny mléčné a tak je člověk schopen více vydržet. Moc to nepochopil, ale to bylo fuk. Hlavně, že to funguje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 anonym anonym | 30. listopadu 2013 v 17:38 | Reagovat

je sobota a furt nic :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama