Svátky Vánoční VI.část

25. června 2013 v 16:36 | Figotka z Margotu |  Harry Potter - Pavučina lží
A konec.
Jak jsem řekla, očekávám komentáře!Cissa se znovu prohnula a zavzdychala. Nadzdvihla se a popadla ho za rameno, aby si ho přitáhla k sobě. Teď to byla ona, kdo se zmocnil jeho krku. Zanechala vlhkou cestičku od klíční kosti až ke krku.

Severus zasykl, když mu rozechvěle dýchla do ucha a trochu surově ji políbil. Usmála se a sjela rukou až ke slabinám. Znovu zasykl, ale pomohl jí svléknout kalhoty. Zůstal nad ní chvíli klečet a prohlížel si ji. Narcissa, uzarděle, bloudila očima po jeho těle. Sklonil se k ní a s otazníkem v očích zahákl palec o lem. Přikývla a zatajila dech. Zároveň s jejím spodním prádlem se zbavil i svého a vyhledal její rty. Žena zrychleně dýchala a tváře ji hořely.

"Severusi..." zašeptala roztouženě do jeho ucha. Místo odpovědi ji políbil. Na svém břiše cítila jeho chloubu. "Severusi..." zašeptala naléhavě. Přirazil, až žena prudce vydechla a zaryla mu nehty do zad.

Přirážel v pomalých tempech a byl skloněný nad ní... Její vlasy, vůně jejího těla ho omamovaly, jako hlas sirén.

Byl to nádherný pocit cítit ho v sobě, na sobě, jeho silnou auru všude kolem. Omotala nohy kolem něj, a rukama ho přitiskla ještě blíž k sobě. Zpočátku tiše vzdychala, ale stupňujícím se přirážením, chtíčem a horkostí přestávala být tak potichu.
Gery se dlouho vybavoval s Dracem. Poté, co mu pomohl aplikovat mast na podlitinu si ještě povídali, ale jak na Draca účinkovaly výtažky z masti, tak pomalu usínal. Když usnul, rozhodl se Gery, že si ještě odskočí a poté půjde spát taky. Nenaštěstí pro něj, byly záchody blízko ložnice tety Cissy a když procházel kolem, myslel si, že ho trefí mrtvice. Tiché vzdychání měl zpočátku za náznak nočních můr, ale byl rád, že do ložnice nestihl vtrhnout. Měl za to, že by ho následovalo nemilé překvapení, poté, co uslyšel divný hlas tety Cissy volající: "Ano, Severusi, ano."

Zahanben, zapomněl na toaletu a co nejrychleji se vrátil do pokoje. Vklouzl do postele a snažil se usnout a co nejrychleji zaplašit trapný moment.
"Severusi," nepřestávala mu vzdychat do ucha. Cítila, jak se svaly na jeho rukou napínají, jak si dával pozor, aby na ni zcela nenalehl a neublížil. Sklonil se k jejímu hrdlu a dál přirážel v rychlejším tempu. Cissa zasténala. Tahle kombinace byla vražedná a on začínal být divoký. Vjela mu rukou do vlasů a hrubě políbila. Polibek opětoval, a když se od ní odtrhl, věnoval ji panovačný pohled, než se znovu přiklonil k šíji.

"Ještě, Severusi... prosím..." sténala. Věděla, že to nebude dlouho trvat a dojde k vyvrcholení a hodlala si to užít. Ona orgasmy nemívala, vlastně ani sex nemívala, ale prožitek aktu milovala.

Pevně ji popadl za vlasy a zvrátil hlavu dozadu. Byl surový, ale neubližoval.

"Ach, ještě," podařilo se jí ze sebe dostat. Poslechl a pokračoval, bez toho, aby zvolnil tempo a pak se vzepjal a s posledním přírazem ji věnoval dlouhý polibek.

Narcissa spokojeně vydechla. Přitáhla si ho k sobě, nehledě na to, co ji bolelo nebo ne a nedovolila mu ještě vyklouznout. Oba se klepali jak po kletbě Cruciatus, ale tohle bylo mnohem příjemnější. Stále byl v ní a stále byl ještě tvrdý jak kámen.

Líbla ho na tvář a pohladila po tváři. Měl znovu nečitelný výraz, ale sálala z něj spokojenost. Vyklouzl z ní a chtěl se zvednout, ale žena ho stáhla do peřin a stulila se mu na ruce.

"Děkuji," zamumlala. Místo odpovědi se k ní otočil čelem a přitiskl na hrudník.

"Lucius..." začal, ale žena zavrtěla hlavou. "Nepřijde dřív jak za svítání, na to ho znám moc dobře. Můžeš zůstat v pokoji pro hosty..."

"Rád bych zůstal tady s tebou," zamumlal do jejich stříbrných vlasů.

Pousmála se. "Ani nevíš, jak bych byla šťastná... Ale nejde to."

"Počkám, až usneš," slíbil jí. Usmála se a ještě víc se k němu přitiskla. "Děkuji."
*****

Noc byla tmavá a opilost zkombinovaná s lektvary udělaly svoje. Bylo mu zle a měl vztek. Přesto byl pánem téhle akce.

Chtěl se pobavit, chtěl mít krásný večírek a Narcissa mu to všechno zničila. Jen proto, že nedokázala unést skutečnost, že jedna z přítomných žen nosí jeho dítě.

Odrfkl si. Právě vycházeli z Obrtlé ulice, kde seděli v jedné z rádoby nóbl hospod. Ale cokoliv bylo lepší, než koukat na Cissin zoufalý obličej. Nejraději by ji praštil za to, jak se dnes chovala. Nedokázala se usmívat a chovala se jako nějaká chudinka.

Zaostřil. Z postranní uličky vycházela jakási žena. Byla vysoká a štíhlá a měla zlatobílé vlasy. Vzedmul se v něm vztek. Byla tak podobná Narcisse. Pocítil vzrušení. Dneska si užije.

Kývl na svoje kumpány a vydaly se za ní. Někdo mu podal masku. Zašklebil se a nasadil si ji.

"Hej!" zavolal na ženu.

Ani se neotočila, ale zrychlila. Zas pocítil vztek. Určitě to byla nějaká mudlovská šmejdka, když tolik pospíchala. Slušné ženy by v takovou dobu z domu nevylezly.

"Stůj, ti povídám!" rozeběhl se za ní. Dala se do běhu a přiskočila k baráku. Otevřela dveře a už už by je stihla zavřít.

"Petrificus!" Stihl ještě vypálit kletbu. Žena padla jako podťatá na zem, v očích zoufalství. Přesně jako měla v očích Narcissa. Znovu pocítil vzrušení. Zvedl ji ze země a zanesl dovnitř. Nevšímal si vybavení bytu, hledal gauč, nebo cokoliv, kam by ji mohl hodit. Našel. Podařilo se mu shodit svícen a kdesi z hlubin baráku se rozkřičelo dítě.

"Běžte se o to někdo postarat," zavrčel dozadu, zatímco si rozepínal poklopec. "Dneska se, hoši, všichni pobavíme."

*****
Po plese byl dost emocionálně vyčerpaný. Až později došel důvod hádky Narcissy a Luciuse. Podle všeho Lucius měl i jinou ženu… a měl s ní Dracovy sourozence, o kterých jeho kamarád netušil.

Na druhou stranu také zjistil skutečný vztah mezi jeho opatrovníkem a Narcissou z čehož ještě teď skoro omdléval.

Vzteky nevěděl co dělat a tak si pustil počítač. Došel do fáze, kde bojoval proti hloupému blondýnovi, který se choval jako Lucius. Sloužil navíc démonovi, kterého si personifikoval jako Voldemorta. Bavilo porážet ty dva a zabíjet je. Chtěl doopravdy zabít Luciuse Malfoye? Dvanáctiletý chlapec si uvědomil, že by mu vůbec nevadilo, kdyby muže Snape nechal zemřít. Vůbec, ani trochu!

Hrál celý den a nelogicky se vyhýbal Snapeovi. Po večeři seděl jeho učitel večer se sklenicí jantarové tekutiny zamyšleně na pohovce a zíral do krbu. Gery se odvážil přijít k němu a sedl si na pohovku.

"Myslím…. Že chci, abyste mě naučil nějaká kouzla. Co bylo to kouzlo, co donutilo Malfoye sebou škubat?" zeptal se jen. Snape sebou hodně trhnul a otočil se na chlapce. Jeho výraz byl… děsivý. Chlapec se až lekl.

"To kouzlo… nelze… nikdy o něm nemluv, za jeho seslání je doživotní trest v Azkabanu," řekl popravdě. Chlapec se zachmuřil.

"Nechci, abys šel do vězení… klidně bych šel svědčit pro tebe… nenávidím Malfoye…" řekl nakonec a Snape se doopravdy smutně pousmál.

"Nemám rád, když je ubližováno ženě," řekl Snape. Gery si uvědomil, co mu říkal starý Snape v létě. Otřásl se a pak se hodně přemohl a podíval se vážně na svého opatrovníka.

"Co teď uvidíte, nikdy nikomu neříkejte!" řekl dutě Gery a objal Snapea kolem krku. Překvapený muž se díval na ruce dítěte, jak jej držely a chlapec mu tvář přitiskl na krk.

"Sem rád, že nejsi Srabus. A že jsi pomohl Narcisse. Jsi správnej strejda," řekl nakonec a nemohl potlačit vlhkost v očích. Pak se od něj odtrhl a utekl do pokoje. Snape byl dlouhou dobu konsternovaný. Pak se usmál. Dopil jedním douškem zbytek kvalitní whiskey a odešel také spát. Byl to náročný večírek.

***

Druhý den ráno se o večerním incidentu na gauči nezmínil. Snape jen podotkl, že by si mohli projít nějaká kouzla. Gery chtěl ukázat nějaké kouzlo na léčení, pak se zajímal o zaklínání. Celý den strávili v dílně, v obýváku, nebo venku na plácku, kde byl odklizený sníh. Až večer se Snape s Gerym usadili v obýváku a chlapec byl přesvědčen, že si zahraje s opatrovníkem šachy. Seděli k sobě čelem, Gery na gauči, Snape na pohovce a Snape mu vysvětloval jak správně hrát. Geryho nikdy hra moc nebavila, ale byla to s jeho strýcem, docela fajn zábava. V duchu mu začínal říkat Severus, nebo strýc… bylo to lepší než furt Snape!

Vyrušil jej Snapeův strnulý výraz a jak škubl rukou k hůlce položené na stole. Pak se jakoby uklidnil.

"Přichází ředitel," řekl jen. Po chvilce se z krbu vynořil ředitel Bradavic. Spokojeně a pobaveně se podíval na svého profesora a jednoho významného žáka.

"Omlouvám se, že ruším vánoční svátky… vidím, že se bavíte… mám ale prosbu. K tobě, Gearalte," řekl jen. Chlapec se postavil a přikývl. Snape pozval ředitele a ten si sedl do křesla. Gery a Snape si sedli do pohovky vedle sebe. Brumbál se nad tím usmál a podíval se na šachy. Během chvilku, než stačil Brumbál říct o co jde, dovnitř vklouzal na ponožkách Dobby s tácem, kde byla konvice čaje a talíř zázvorových sušenek. Brumbálovo obočí při "vjezdu" skřítka doslova vylétlo. Gery nehnul brvou a Snape si jen trpitelsky povzdechl.

"Dobby veze čaj pro pana Brumbála a pro pány…" podotkl jednoznačné a odklouzal se pryč.

"Vidím, že i váš skřítek, je šťastný… to je opravdu znamenité, jak jste se sžili," podotkl jen a nalil si čaj.

"Copak potřebujete, pane řediteli?" zeptal se Gearalt. Vcelku neměl toho staříka moc v lásce. Šlo o vyšetřování Plánu E? Plánu Pavouk? Nebo jen podezření to, že je Dědic? Fajn, osobně by měl podezření taky, kdyby nevěděl, kdo to dělá doopravdy. Náramek si překontroloval. Nepochyboval, že Brumbál umí taky číst… Nitrozpyt!

"Jedné se o… pana Siriuse Blacka. Jak víš, tak Harry Potter, byl jeho kmotřence, poslední rodina Siriuse. Toho tvůj a tvých kamarádů nález doslova očistil a za to ti jsem osobně velmi vděčný. Jistě i Sirius by tě rád poznal. Jako Gearalta, samozřejmě. Projevil několikrát přání, setkat se se studenty, kteří ho pomohli osvobodit. Navíc… v zájmu rekonvalescence pro něj, by mu pomohlo, kdyby se dozvěděl o tobě něco víc. Shodou okolností, Severus při studování rodu Callaghanů odhalil, že Sirius je stejně vzdáleným příbuzným Gearalta Callaghana, stejně jako on sám, tedy…"

"Chápu. Chcete, abych pomohl tomu muži víc, než tím, že jsem ho dostal z vězení… navíc je to vlastně Kmotr Harryho Pottera, tedy… jo, rád bych ho poznal." Brumbál se zdál být nadšen, Severus ale přímo zesinal děsem a vztekem. Gery si vzpomněl na jeden starý deník, co našel a vnitřně se zašklebil.

"To nemyslíte vážně… víte, jaké máme Black a já vzájemné antipatie!" vybuchl Snape. Gery se překvapeně otočil na Snapea.

"Ty ho znáš?"

"Samozřejmě. Dělal mi na škole ze života peklo, dokonce se mě pokusil zabít!" vyplivl nenávistivě. Gearalt se šokovaně podíval na Brumbála.

"A za takovým člověkem mám jet?" zeptal se hněvivě. Brumbál se zalekl jeho očí. Ta barva mu ve světle krbu připomněla krev a jed. Na malý na okamžik zahlédl jiného mladého čaroděje a zděsil se. Minerva měla možná pravdu… ale ne! To není možné!

"Jen klid, chlapče… určitě se všechno vysvětlí. Severusi, apeluji na tebe prosím… zanech nevraživosti a prosím tě, abys zavezl chlapce k Siriusovi. Cítím, že by se měli poznat. Vytrpěl dost a potřebuje "rodinu" i když nesmírně vzdálenou," řekl jen. Snape se netvářil nadšeně, ale souhlasil. Gearalt mu očima otevřel na krátko mysl: "Já si s ním dyštak poradím!"

Snape se tomu zašklebil. Byl si vcelku jistý, že nikdo si chlapce neomotá kolem prstu nějak rychle… tedy kromě Narcissy. Nakonec proč ne.

"Sirius je bratrancem Narcissy," podotkl Snape. Brumbál se zatvářil divně.

"Super… aspoň poznám někoho z rodiny tety Cissy," usmál se chlapec a Brumbálovi znovu myšlenky zavířili. Opravdu bylo rozumné dát chlapce Severusovi? Ale Gery pokračoval.

"Teta Cissa je hodná, na rozdíl od pana Malfoye." Při zmínce Malfoye uviděl znovu ten záblesk chladné nenávisti, až se polil čajem. Jak někdo tak mladý byl schopný takového pohledu?

"Nemáš rád pana Malfoye?" zeptal se opatrně ředitel.

"Ne, to fakt nemám. Chová se hnusně k Dracovi. Chová se hnusně ke skřítkům… a chová se ještě hůř ke své ženě. Nemám ho rád a přál bych si, aby šel do Azkabanu, kterého se všichni tak děsí. Super, třeba ten strejda, co seděl, bude mít nějaké kamarády, co si na něj došlápnou," odtušil a pousmál se. "Pojedu rád za Siriusem, poznám tak někoho koho znali mé rodiče," dodal a zvedl se. "Jdu si zabalit, budu tam do konce prázdnin?" zeptal se. Snape se podíval na ředitele.

"Jestli budeš chtít… klidně. Odveze tě na vlak a pojedeš jako ostatní studenti," řekl a Gery přikývl. Odešel a nechal muže samotné.

"Víš Severusi…. Občas o tobě pochybuji a… sám se za to stydím. Chlapec je v dobrých rukou, jen se snaž, aby se z něj stal dobrý muž," řekl ředitel a zvedl se. Podal svému podřízenému pergamen.

"Lupin vyzvedne Gearalta na Příčné ulici a dovede ho k Siriusovi. Radši se nesetkáte," řekl jen a Snape vyprovodil ředitele ke krbu.

"Máte zbytečný strach, Brumbále. To on ze mě dělá jiného člověka… je až moc jako Lily. Bojíte se naprosto zbytečně," řekl jen a Brumbál se usmál.

"Děkuji, Severusi…"

"Neděkujte. Dělám to pro něj a pro sebe. Od vás díky nepotřebuji," řekl jen a nechal starého muže odejít.

"Zítra v devět nás přemístím na příčnou ulici," řekl po zaklepání Gerymu, který balil. Podivil se počítači.

"Jak funguje ten mudlovský stroj tady?" zeptal se. Chlapec se usmál.

"Perfektně, jen v Bradavicích by to nešlo. Zkoušel jsem starou baterku. Pohodlně by se na tom psalo, ne ručně… navíc se poznámky dost ztrácej," poznamenal Gearalt.

"Elektřina tam nefunguje, bohužel. Mohou za to ochranná kouzla," dodal jen a Gery přikývl. Když zavřel Severus dveře, Gery se ušklíbl.

"Ále… však ono by to nějak určitě šlo…"

***

Měl sebou kufr a přemístili se oba na Příčnou ulici, kde je už čekal Remus Lupin. S úsměvem podal Snapeovi ruku a usmál se na chlapce.

"Moc ti děkuji, Gearalte, že jsi souhlasil," upřímný úsměv tohohle učitele Gearalta vždy rozveselil. Cítil se s tím mužem dobře.

"Dohlídni Lupine, aby stihl vlak. Jinak si mě ty ani Black nepřejte potkat!" dodal ledově Snape. Lupin přikývl. Gearalta překvapila ta chladnost, po které poslední dny nebylo stopy. Snape jen podal Gearaltovi váček s několika galeony.

"Nakup si, co potřebuješ, pokud půjdete po obchodech," řekl jen a chlapec přikývl. Snape zavířil pláštěm a zmizel.

"Ten měl náladu," dodal pobaveně Lupin. Gery pokrčil rameny.

"Co jsem pochopil, pana Blacka nemá rád… vlastně ani moc vás ne," řekl jen a Lupin pokrčil rameny.

"Sirius mu s Jamesem Potterem dávali zabrat… byli to moji kamarádi a já nikdy nenašel odvahu, abych jim v tom zabránil," dodal smutně. Gearalt zakroutil hlavou.

"Jo… celej Nebelvír," ucedil jen. Lupin si povzdechl.

"Přemístíme se rovnou, nebo chceš něco koupit?" zeptal se.

"Není potřeba… můžeme pak vytáhnout i Siriuse ven… mohu mu tak říkat?" zeptal se jen mladík a Lupin přikývl.

"Určitě ti to nabídne hned… tak ho předběhni, uvidíš, jakou bude mít radost," řekl a podal chlapci ruku a vzal kufr. Ihned je přemístil na zasněžené náměstí.

Bylo to předměstí Londýna, před nimi se tyčil tmavý dům, který vypadal dosti zanedbaně a vcelku děsivě. "Tohle je dům rodu Blacků. Jsme na Gimmauldovo náměstí, kdybys sem někdy šel. Tenhle dům jsme začali opravovat, nás pár přátel, před nedávnem. Zatím se dá obývat pouze pár místností, protože… Sirius nesnášel svou rodinu, jeho rodinou byli přátelé… Pochopíš sám, až poznáš jeho matku," řekl jen a vyšel po kamenných schodech. Použil dvakrát klepadlo, a pak zaklepal třikrát. Dveře se otevřely. Vstoupili do úzké haly. Po levé straně se tyčilo schodiště do pater, proti nim pootevřené dveře. Viděl tudy část kuchyně.

"Siriusi, jsme tady!" zavolal Lupin. Pomohl Gearaltovi z kabátu a pověsil ho na věšák.

"Nečisté stvůry, znesvěcujete můj dům! Všechny vás pobít…" ozval se děsivý skřehotavý jekot. Lupin zaklel.

"Tohle je paní Blacková…" odtušil Lupin. "Zklapni!" vyštěkl po ni, ale stará Blacková se nedala.

Vytřeštila na Lupina oči. "Ty malej šmejdskej vlkodlačí ubožáku! Ty špíno a znesvěčenče celého kouzelnického světa! Zabít vás i celou mudlovskou pakáž, co plive po dobrých rodech našeho světa..."

Gery přišel pod obraz a podíval se na čarodějnici.

"S prominutím, madame, ale znáte Callaghanův rod?" zeptal se chladně. Ženská v rámu ztichla a povýšeně si ho prohlížela.

"Jistěže znám," zakrákala. "Jeden z nejváženějších rodů našeho světa."

"Pak si vemte na vědomí, že se jmenuji Gearalt Celestian Callaghan, dědic Tahorenu, Cardiffského panství a dalších pozemků. Okamžitě požaduji, abyste se nám omluvila!" Lupina tón hlasu překvapil. Panovačný, arogantní… Žena vykulila oči a vychrlila hned omluvné litanie. "Omlouvám se, mladý muži za své nemilé chování. Tento dům v posledních letech navštívila samá lůza a chamraď a jsem ráda, že vás zde mohu vidět."

Gery zvedl ruku. "Žádné urážky, madam. Je to neslušné a nehodné vašeho postavení, i kdyby hosté byli sebevíc mudlovští. Má babička byla Lucretia Black. Jistě nechcete, abych na příbuzné mé maminky vzpomínal jen tak, že na mne křičí takovéhle urážky..."

Z kuchyně vyšel v domácím oblečení o holi černovlasý, třídenním strništěm zarostlý muž. Mohlo mu být jako Snapeovi, ale měl jakési strhané rysy a občas mu cuklo ve tváři. Díval se na něj zvědavě, trochu jakoby překvapeně. Mávl hůlkou a zatáhl tak závěsy kolem své matky a zapečetil je jakýmsi kouzlem.

"Vypadá jako James…" řekl k Lupinovi a přešel s klapotem hole k dvojici. Chlapec se na něj díval zaujatě, Lupin polkl.

"Siriusi…tohle je Gearalt Callaghan. Je vnukem Lucretie Callaghanové, rozené Black. Byla to sestra tvého otce. Vychovává ho Severus… rodiče mu zemřeli," řekl a Sirius se k chlapci sehnul a podal mu ruku. Gery jí pevně sevřel.

"Rád tě poznávám, Siriusi," řekl pevně. Muž se skřípavě rozesmál.


 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 blAde.23 blAde.23 | 25. června 2013 v 21:06 | Reagovat

...a dál? Já chci číst dál :D
  Párada! Dějově se to neposunulo jak jste psali ale i přesto se toho odehrálo dost :) sbližování těch dvou a určitý rozhovory a odpovědi od Severuse, který ukazují jeho minulost, Gery a Weasleyovi - vypadá to, že se jejich "vztah" začíná ubírat pro Geryho tím směrem, který potřebuje, i když to jak ho tam Giny litovala a cítila/necítila deník.. no zajimávý :) (jestli už jí ho náhodou nevzal a nevymněnil :-x )
  Hostina u Malfoyů pěkná, udělání z Luciuse, který musí "poslouchat" starší, povedený :) a ta nabídka na jméno rodu mě dostala, ještě že nad tím Gery moc nepřemýšlel a vymslel naopak takovýhle obrat, snad to Hermioně vyjde!
  No a co se týče...ehm Severuse a Narcisi.. i přestože jsem četl spoustu povídek, kde byly podobné scény, přece jen to byl vždy Harry (občas Ron), tak jsem se musel vážně červenat při představě zrovna této dvojice, něco raději přeskakovat, pak se k tomu vracet :-D
no a závěr, hooodně zajímavý a pro NÁS čtenáře nabuzující na další kapitolu!! :D Remus, Sirius..hmm a klasický Gery se svým dokonalým chováním vůči obrazu Mdme Blackové :D no těším se na to a jsem zvědavý jestli ti dva před Siriusem udrží to tajemství, že Gery = Harry :) Snad se dočkám brzy pokračování ;)
  Ještě jednou parádní počtení!!! a velký obdiv ;-)

2 vlastolordes vlastolordes | 26. června 2013 v 10:26 | Reagovat

Užastné veľmy som sa na kpitoli tešil a splnili moje očakavania dej bol pútavý no skrátka užastný nemohol som odtrhnúť pohľad prečítal som ju jedným dichom no skratka BOMBAAAAAA :-D

3 BastaFidli BastaFidli | 26. června 2013 v 23:40 | Reagovat

Úžasná povídka, konečně jsem ji dočetl až sem a těším se na další díly :) :-D  ;-)

4 Furthad Furthad | 27. června 2013 v 11:55 | Reagovat

Děkuji všem třem za komentáře... to zaprvé...

Hostina u Malfoyů a hádka Severuse a Gearalta je dílem Figotky, které se to dost povedlo, co mohu soudit. Má práce byl myslím zbytek... ale ono dějově se toho stalo víc na Malfoy Manor než ve zbytku, takže je to tak nastejno s přínosem, skoro jako vždy:)

Tohle párování nám vyplynulo jaksi přirozeně, Severus a Cissa se k sobě prostě nějakým způsobem hodí. Lucius, jakého máme my, není moc dobrým manželem ani otcem a Cissa je už u Rowly znázorněna jaksi křehce - takže nechápu proč s ním vůbec byla (rod a tak, jo, ale stejně...)

Cissa mude ještě zářit dost, máme pár scének které vyloudí nemalý úsměv a možná i nemalé slzy... Cissa je stejně jako Theo "naše" víc než jiné postavy...

Nepochopil jsem to přeskakování a vracení... :D já nepřeskakoval, slečna spoluautorka to napsala hodně dobře! nic nechutného ani pohoršujícího myslím...

Jestli se těšíte na Remuse a Siriuse... tak to snad nebudete zklamaní, bude tam dost s těma dvěma (a návštěvou) takže si Gery zbytek prázdnin naplno užije... a možná přijde i někdo slavný!

Chování geryho k obrazu a v příští kapitole ke kráturovi mi trochu dělalo starosti... ale situace si vyžadovala, aby si Gery "hrál na Luciuse Malfoye"...

5 blAde.23 blAde.23 | 27. června 2013 v 12:04 | Reagovat

To přeskakování se nevztahoval k Vám, ale ke mě :D jak už jsem psal, tak ty choulostivé scény mezi touhle dovjicí (napsáno parádně, o tom není pochyb :) ) mě uváděli tak do rozpaků, že jsem něco občas přeskočil, ale pak jsem se k tomu vrátil, kdyby tam bylo něco důležitého "náhodou! :)

6 Furthad Furthad | 27. června 2013 v 14:01 | Reagovat

Oh... to Figotku potěší, že někoho uvedla do rozpaků... 8-)

7 Figotka de Margot Figotka de Margot | 27. června 2013 v 14:07 | Reagovat

[6]: Indeed :D

[5]: Je dobře, že ještě umím takévhle věci psát. Děkuji ti za pochvalu :D

[3]:[2]: Těší mě to, jako pokaždé :))

[1]: Teda :D takový krásný dlouhý koment :D Děkuji... Myslím, že Furthad vystihl vše, co bych k tomu dodala i já :)

8 sir matyas sir matyas | 27. června 2013 v 20:09 | Reagovat

perfektní jako vždy, můžete být na sebe pyšní raději sem četl new kapitolku, než abych se učil na zkoušku dynamiku požáru :-D

9 Avatar Avatar | 27. června 2013 v 20:39 | Reagovat

Tak, kapitolu jsem objevil už včera, ale to bylo jedenáct večer, tak sem si řekl, že to přečtu neospalý dnes, pro ten správný požitek :D A udělal jsem dobře :) Kapitola se mi moc líbila, návštěva u Malfoyů docela překvapila a to nejen Severusem a Narcisou :D To že to spolu tajně táhnou mohlo být naznačeno i v dřívějších kapitolách, aby to pro některé čtenáře nebyl takový kulturní šok... :D Doufám že už máte naplánovanou vraždu Luciuse, už jen kvůli Narcise se mi v kapitole nelíbil a potom ten jeho výlet s kumpánama... Nemohli byste ho nějak nenápadně odstranit? :D Dále Rosierovi, upřímně nevím co si o tom mám myslet... Mohli jste to trochu více rozebrat, až na to že hledají dědice, jsme se toho moc nedozvěděli... Kdo je to vůbec Rosier, co jejich rodina udělala atd... Zajímali by mě podrobnosti, ale snad se víc dozvíme, až Hermiona "rozmrzne". Dále mě zaujalo to s tím deníkem, když je člověk nesobecký, tak jako by na něj nepůsobil, to je doopravdy zajímavá myšlenka :) Potom by mě zajímalo co se stalo s mojí oblíbenou postavou Lyké, nějaké okénko, jestli vůbec žije a jak žije by bylo fajn :) Samozřejmě nekomentuji jak Severus postupně měkne :D Určitě se těším na další kapitolu, konfrontace se Siriem, upřímně by musel být asi blbej, aby si nevšiml té podoby, vím že to bylo naznačeno, ale stejně by mě zajímalo, jestli plánujete, aby se Siri dozvěděl že Gerry je jeho kmotřenec...

10 Furthad Furthad | 27. června 2013 v 20:47 | Reagovat

Malfoyovi - zmíněno výše... figotka...
Malfoy má svou roli... co se týče románku - náznaky byly! (cissa předává gerymu dopis a svůj medailonek, prohozené náznaky, že s ní se severus chová jinak... jak se zdržel na sklenku vína severus...:D sry, já teď četl celou jedničku a dvojku tak jsem si všiml no!

Rosierovi neboj, budou rozebraní asi tuším:D Lyké bude - Figotka ti řekne víc (snad ne moc ale!)

Severus měkně a Gery mu to občas nezapomene dát sežrat... taky se neboj :D Sirius si taky užije... těšíš se na scénky Severus a Sirius? já jo! :D koho asi bude gery tentokrát bránit, hmm?

11 Fenrir Fenrir | 27. června 2013 v 22:09 | Reagovat

Zajímavá kapitola. Docela mne zaujalo, jak zpracujete rodokmeny šlechtických rodů čarodějů Británie. Podle původních knih by měly být propojené skoro všechny čistokrevné rodiny - podle počtu těch rodin ani nic jiného nezbývalo, aby se zajistila jakási výměna genetických informací. (zkráceně pokud dva příbuzní nemají do šesté až sedmé generace v rodokmenu společného předka, lze říci, že je téměř jistá genetická rozdílnost) a nemusím jistě podrobně mluvit o historických osobnostech jako Karel II, Alžběta Bathoryová nebo vlastně rody Habsburků celkově. Tak mne napadá, že vlastně to ledaccos vysvětluje když si vezmu dvojici Crabbe a Goyle, nebo samotného Luciuse Malfoye ve Vaší povídce.

To stojí za dotaz, myslím. Znovu opakuji, dobrá práce.

12 Fenrir Fenrir | 27. června 2013 v 22:12 | Reagovat

Omlouvám se, myšlenky byly rychlejší než ruce. - pokud dva PARTNEŘI nemají do šesté až sedmé generace v rodokmenu  stejného předka, lze říci, že je téměř jistá genetická rozdílnost.

Pak je velmi nelogická touha čistokrevných po křížení se mezi sebou. Harrymu Potterovi by pak stačilo "počkat" si pár generací a potomci "slavných" rodů Zmijozelu by ani neudrželi hůlku v ruce, když Karel II sotva dokážal žvýkat.

13 kuma kuma | 3. července 2013 v 12:49 | Reagovat

Pokazde kdyz vyjdou new kapitoly tak je to pro me jako kdybych vyhral ve sportce.Co rict ke kapitolam jedine luxus malfoy nesklamal tu cast sem hltal jak divej sev+cis taky a tesim se na gery a sirius inak mam dotaz nepati nahodou gery heroes might and magic?Inak nemam co ddodat jen asi jedno piste dal v zebricku mych spisovatelu se drzite na 1 miste pak 2 mam zazo a karlose

14 Furthad Furthad | 3. července 2013 v 18:41 | Reagovat

Ne, Heroes nepaří... Figotka to doufám nevyzradí, ale jen chci aby to někdo odhalil sám... díky za komentáře, na další kapitole se pracuje. Figotka má teď nějak málo času a já začal pracovat denně! od rána! Buuu... a tak máme málo času... ale k létu máme odhadem 80 stránek? :-D  :-D

15 kuma kuma | 3. července 2013 v 21:16 | Reagovat

80 stranek k letu to de :-D denne od ranna makat by se mi nechtelo alespon muzu zamestnavateli dekovat zlaty 12 :-D

16 Furthad Furthad | 4. července 2013 v 12:06 | Reagovat

Mám těžkou kancelářskou práci, víš co... :-D občas si najdu i čas na napsání té stránky dvou...

17 Sia Sia | 4. července 2013 v 15:16 | Reagovat

No wow! Tleskám, Sev a Cissa jsou super... Nějak se mi motá hlavou, co by se stalo kdyby Lucius zaklepal bačkorama a ti dva si udělali happy family - bylo by to moc přeslazený? Gery perlí a Siriho a jeho pátrací talent bych nepodceňovala, takže fandím Sirimu aby zjistil, že Gery = Harry :D možná by mu to trochu vyplnilo místo po Jamesovi... Necháte Sevieho v létě opálit? Takovej opálenej Severus, to by bylo něco :D Jinak doopravdy fandím Hermioně, aby jí to s Rosierovýma vyšlo, chytrá je na to dost... Možná by to chtělo víc informací o Rosierových :)
Ještě taková připomínka: Mohl by ten text být celej bílej? Černá na tmavě zelené se fakt blbě čte :( (ukazuje se to i v prvním dílu... Strašný)

18 Furthad Furthad | 10. července 2013 v 13:53 | Reagovat

Hehe... dočkáš se skoro všeho cos chtěla (kromě opáleného Snapea... fakticky, to se dřív stane Gearalt smrtkou, Hádes bude chodit do školy a Ron vyhraje v loterii, než se Snape dobrovolně bude opalovat!) Figotka se mnou určitě souhlasí...

Jinak... zpráva pro čtenáře! Teď mám chvilku v práci pěkný sprinty po fabrice, takže není moc čas... vyhrazená doba na oběd je do dvanácti a já si teď sedl s kafem a sušenkou bo víc nestíhám... takže se mi blbě píše. Dneska večer jdu mezi lidi (fakt! Já!) takže uvidíme o víkendu... nebo nejpozději přes-příští tejden, bych chtěl sednout na následující kapitolu a projet jí a zkontrolovat celou. Pak je potřeba dopsat dost "vomáčky" do dvou dalších kapitol, pak už máme léto, které se píše o moc líp než hodně omezenou školní docházku, kde je nutný jakýsi zavedený postup a děj originálu. Ale tak třetí ročník bude hodně jiný a dočkáme se hodně mimobradavických prostředí, jako třeba temné hrady, hororové vesnice, opuštěné strašidelné jeskyně, takže to by mohlo proběhnout docela rychle, když si občas s Figotkou sednem a proberem kostru příběhu... 8-)

19 Fido Fido | 3. srpna 2013 v 20:34 | Reagovat

Hezká kapitola ... už dlouho jsem tu nebyl a tak jsem začal číst zase raději od začátku a už jsem tu.
Jedním dechem ... díky

Mám jedinou připomínku: dost často zlobí písmo... tmavá na tmavém je děs ... nevím zda se zobrazí kód té chyby (proto jsem < nahradil [):
"Běžte se o to někdo postarat," zavrčel dozadu, zatímco si rozepínal poklopec. "Dneska se, hoši, všichni pobavíme."[/div>[div>[br>[/div>[div>*****[/div>[div>[br>[/div>[div>[br>[br>[/div>[div>[br>[/div>[div>[span style="color:#000">Po plese byl dost emocionálně vyčerpaný.

dá se to obejít kopií do wordu nebo ctrl+a ... ale lepší by bylo opravit stránku
je možné, že to je chyba blog.cz

20 kimi kimi | 20. srpna 2013 v 22:40 | Reagovat

paráda.....tahle povídka nemá chybu, na tuto stránku jsem narazila před týdnem a konečně jsem došla až sem....za tu krátkou dobu jsem si už utvořila (dalo by se to tak říct) závislost :D každá vaše kapitola má v sobě něco nového a je naprosto úžasná :-)

a teď k samotné kapitolce :-)
Snape a Ciss jsou podle mě naprosto sladcí, mám z nich dobrý pocit, vážně moc :-)
dále nápad aby Gery strávil nějaký ten čas se Siriem je skvělý :D určitě si padnou do noty :)
další věc je, že bych ocenila se nějak pomstit Luciusovi a to.teda pořádně, tyran jeden...vážně nechápu jak někdo takovej může vůbec existovat :-(
a to je asi všechno, no teda zatím  :-)
jen teda, že se už stašně těším na pokračování, u téhle povídky to taky jinak už ani nejde :-D

21 LV LV | 28. dubna 2014 v 14:18 | Reagovat

Jó Snape a Cissa v pohodě(dvouminutová krev), ale kdybyste viděli, co já už četl (třeba u Styx), tohle byla leda rozehřívaná. Ale záleží jak velkou roli tomu v textu chcete dát.
Mě to rozhodně nepobouřilo, spíš naopak.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama